Częste błędy popełniane przez początkujących graczy w pokera

Dzisiaj chcemy porozmawiać o standardowych błędach, które popełniają gracze. Staranie się unikaniu tych błędów w swojej grze może stać najlepszą strategią, która może znacznie poprawić Twój finansowy stan jak początkującego gracza.

Czas nie ma znaczenia

Gracze często budują swój plan gry na podstawie czasu. Czas jest ważny! Ale nie tyle jak jakość twoich rąk. Możesz grać tylko godzinę i przegrać wszystko, co masz, ale możesz również wygrać kwotę przekraczającą Twój bankroll kilka razy w tej samej godzinie.

Podczas gry warto monitorować każde rozdanie, nawet jeśli nie bierzesz w nim udziału.

Kim jesteś, przeciwniku?

Kim jesteś, przeciwniku

Co da nam analiza gry? On da nam najważniejsze, będziemy mogli zrozumieć, jaki gracz gra przeciwko nam i jaką strategię stosuje. Kiedy możemy to zrobić, możemy wybrać strategię gry przeciwko temu graczowi.

Początkujący przy stołach są od razu widoczni, ponieważ nie dbają o to, z kim grać i jak grać. Jeżeli  początkujący gracz wyłapie najmniejszą szansę na wygraną, to idzie do końca, nawet jeśli wiadomo że przegra. Dlatego „rekiny” pokera kochają tych graczy.

Programy do pomocy

Podczas gry gotówkowej zaleca się korzystanie z różnych programów, które ułatwiają pokerowe życie gracza. Statystyki, historia dystrybucji, odczyty przeciwników są niezastąpione podczas gry Będziesz ciągle spotykał się z wieloma graczami kilka razy.

A kiedy ich spotkasz, to dzięki programu masz o nich już całą dokumentację. Wszystkie ruchy twoich przeciwników będą rejestrowane. Wszystko to przyda się w grach gotówkowych.

Pytania do siebie

Zwycięski gracz nieustannie zadaje sobie pytania podczas gry, aby zrozumieć, co dzieje się przy stole w czasie dystrybucji. Każda dystrybucja jest inna niż poprzednia. Karty rozdawane graczom również nie zawsze są takie same, a asy rzadko są rozdawane.

Tutaj, podobnie jak w szachach, musisz myśleć o kilka kroków do przodu niż przeciwnik.

Pozycja

Nie zapomnij o pozycji przy stole. Jeśli użyjesz luźnego stylu i wejdziesz do gry bez pozycji na przeciwniku, wtedy bez gotowej ręki trudno będzie Ci się przeciwstawić. Przy stole musisz dyktować warunki walki, a to wymaga pozycji.

Rozegranie zbyt wiele rozdań

Jednym z głównych błędów jest chęć rozgrywania każdej ręki. Początkujący gracze są bardzo niecierpliwi, często czują się wykluczeni z gry, nie chcą wydawać się słabi przed przyjaciółmi lub po prostu nie rozumieją, co robić. Wszystkie karty wyglądają atrakcyjnie, jeśli nie wiesz, które początkowe kombinacje są dobre. Początkujący często próbuje spojrzeć na flopa, ale kiedy to osiąga, zdaje sobie sprawę, że ma daleko od najlepszych kart. Uważaj na ten błąd, zanim zagrasz dużo rozdań i stracisz mnóstwo żetonów.

Nieprawidłowy rozmiar zakładu

Aby grać z powodzeniem, musisz zawsze zrozumieć, jak duży powinien być Twój zakład. W grach bez ograniczeń początkujący zazwyczaj stawiają albo za mało, albo za dużo. Na przykład niektórzy gracze przed flopem zwiększają blindy 5-6 razy. Idealnie, twój zakład powinien być taki, aby zmaksymalizować potencjalne wygrane i zminimalizować straty.

Wpływ emocji na grę

Jeśli miałeś trudny dzień lub straciłeś kilka rozdań, emocje z pewnością wpłyną na decyzje. Prawdopodobnie gra na emocjach przyniesie tylko straty. Początkujący często nie mogą się uspokoić podczas gry, a to uniemożliwia im „czytanie stołu” – zauważanie informacji, które mogą pomóc wygrać. Jeśli wydaje Ci się, że podjąłeś decyzję opartą wyłącznie na emocjach, przestań i pomyśl jeszcze raz.

Brak umienia zaplanowania

Naucz się podstawowej matematyki pokera. Naucz się oceniać szanse banku. Wielu graczy tłumaczy swoje wygrane własnymi umiejętnościami, a przegrane – nieszczęsciem. W związku z tym gracz zaczyna przeceniać poziom swoich umiejętności.

Niemożność przeanalizowania własnej gry

Jeśli po każdej sesji gry nie przeanalizujesz gry w celu zidentyfikowania popełnionych błędów i wyeliminowania ich ze swojej gry, nigdy nie będziesz dobrym graczem.

Niewłaściwy wybór stołu

Jeśli uważasz, że gracze przy stole są zbyt silni, po prostu zmień stół. Pamiętaj, że grasz, aby zarabiać pieniądze. Poszukaj stołu ze słabszymi graczami. To słabi gracze zapewniają Ci dochód.

Ta lista może zostać powiększona. Każdy gracz ma swój własny pomysł na grę i strategię gry, więc możesz śmiało eksperymentować aż nie znajdziesz swojego stylu gry. Ale warto nie zapominać – poker nie stoi w miejscu i rozwija się każdego dnia i każdej godziny.